Категорія: Спорт, PEGI 16
20 жовтня 2023
1

Чомусь на одному п'єдесталі опинилися люди різної силової категорії.

Днями в США пройшли жіночі змагання з велоспорту, два перші місця в яких посіли трансгендери. Перше місце у жіночій категорії Single Speed на Кубку Чикаго виборола 25-річна Тесса Джонсон, друге - 30-річна Евелін Вільямсон. І лише бронзова медаль дісталася біологічній жінці – Еллісон Змуде.

Організатори КЧВ заявили, що головна мета змагань - створення позитивного та підтримуючого суспільства, збудованого навколо змагань з велокросу, а тому на заїздах вони вітають будь-яких учасників.

Крім Кубка Чікако, Джонсон вже здобувала перемогу у змаганнях у категорії Cat Half, а Вільямсон бере участь у перегонах у жіночій категорії з 2017 року та виграла 18 змагань.

Той факт, що колишні мужики беруть участь у жіночих змаганнях, я прийняти не можу. Ким би вони не уявляли себе зараз, ясний пень, що фізично вони сильніші. Тож нехай змагаються з собі подібними, або спеціально під них створюють трансгендерні змагання. Але з усмішкою вставати на перші місця з їхнього боку, як мінімум, не чесно.

Перемога трансгендерних велосипедистів викликала активну дискусію в американців. Так, колишній тренер з легкої атлетики Лінда Блейдс заявила, що організатори КЧВ перетворюють спорт на жарт і їм слід припиняти називати свої заїзди "жіночими". А один із користувачів соцмережі X жартома закликав спортсменок бойкотувати змагання у зв'язку з "токсичною маскулінністю".