Два чоловіки-трансгендери зайняли призові місця на жіночому чемпіонаті з велоспорту в Чикаго (4 фото)

Категорія: Спорт, PEGI 16
16 жовтня 2023

Один із цих спортсменів бере участь у велогонках як «жінка» з 2017 року і отримав уже 18 титулів.

25-річна Тесса Джонсон, а 30-річна Евелін Вільямсон відхопили золото та срібло на кубку Чикаго. Нюанс у тому, що це чоловіки-трансгендери.

Тесса Джонсон та Евелін Вільямсон

Як заявили представники оргкомітету турніру:

Дискримінація чи переслідування будь-якого роду – за ознакою раси, кольору шкіри, релігії, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентифікації, національного походження, приналежності до спортивної команди чи будь-яких інших дурних ідей, які комусь спадають на думку з метою принижувати інших, - Неприпустимі.

Мабуть, тому біологічній жінці дісталося лише третє місце.

Задоволені перемогою чемпіони здобули призові і тепер готуються до наступних змагань. Особливо цікавий Вільямсон, він бере участь у жіночих турнірах аж із 2017 року, за цей час здобув 18 нагород. Але 2020-го, на змаганнях Sky Express Winter Criterium, він по черзі мчав і в чоловічому, і в жіночому заїздах. Серед панянок посів перше місце, у мужиків навіть не увійшов до трійки лідерів.

Такий дивний спорт багато хто критикує. Наприклад, тренер з легкої атлетики зі США Лінда Блейд назвала минулий Кубок Чикаго «перегонами бета-чоловіків, у яких беруть участь жінки».