Найвидатніші спортсменки 2023 року (11 фото)

Категорія: Спорт, PEGI 0+
14 грудня 2023

Грудень – це місяць підбиття підсумків всього року. Іншими словами - ідеальний час з'ясувати, хто найбільше відзначився. На цей раз ми заглянемо у світ спорту. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій підбила підсумки року та оголосила фіналісток конкурсу "Спортсменка 2023 року". У голосуванні брали участь Всесвітня рада легкої атлетики та небайдужі вболівальники. Рік справді вийшов дуже багатим на рекорди та досягнення. Давайте подивимося, які дівчата досягли вражаючих спортивних досягнень.

Харука Кітагуті (Японія)

25-річна метальниця списа здобула золоту медаль на світовому чемпіонаті в Будапешті цього року. Атлетка покращила свій результат 66,73 метра, збільшивши свій кидок до 67,38 метра на змаганнях Діамантової ліги.

Номінанти: Вінфред Яві (Бахрейн)

Цього року спортсменка, яка спеціалізується на бігу з перешкодами, здобула 4 золоті медалі: на Арабських іграх в Алжирі, на Азіатських іграх у Китаї (1500 та 3000 м) та на чемпіонаті світу в Будапешті.

Гудаф Цегай (Ефіопія)

На фінальному етапі Діамантової ліги в Юджині (США) вона встановила новий світовий рекорд на дистанції 5000 м із часом 14:00:21.

Марія Перес (Іспанія)

Остання перемога атлетки – світовий рекорд зі спортивної ходьби на Командному чемпіонаті Європи (35 км за 2:37:15).

Ша'Каррі Річардсон (США)

Ця модниця виграла забіг на 100 метрів серед жінок на чемпіонаті США з легкої атлетики, пробігши дистанцію за 10,82 секунди. А на чемпіонаті світу вона побила власний рекорд, взявши золото — забіг на 100 метрів за 10,65 секунди.

Ярослава Магучих (Україна)

Стрибка у висоту виборола золото на чемпіонаті Європи в приміщенні, на чемпіонаті світу в Будапешті та в Діамантовій лізі в США.

Переможці: Юлімар Рохас (Венесуела)

Спортсменка взяла золото на чемпіонаті світу, зробивши потрійний стрибок на 15,08 м, побивши свій рекорд попереднього року. Вона стала чотириразовою чемпіонкою світу з легкої атлетики.

Фемке Бол (Нідерланди)

Легкоатлетка виграла золото на чемпіонаті світу з бігу на 400 метрів з бар'єрами та результатом 51,70 сек. А також поставила рекорд на дистанції 400 метрів на чемпіонаті Європи у приміщенні у Стамбулі із результатом 49.85.

Тігіст Ассефа (Ефіопія)

Тагіст побила світовий рекорд на Берлінському марафоні, ставши першою жінкою, яка пробігла дистанцію за 2 години 11 хвилин 53 секунди.

Шеріка Джексон (Ямайка)

Шеріка виборола золоту медаль на чемпіонаті світу з бігу на 200 м. Цього року вона також стала переможцем Діамантової ліги на дистанції 100 та 200 м.

Фейт Кіп'єгон (Кенія)

На світовому чемпіонаті вона взяла золото на дистанціях у 1500 та 5000 м, встановивши цими перемогами світові рекорди.